top of page

גלישה בסיישל 🏄

איי סיישל הוא אריכפלג באוקיינוס ההודי בצד המזרחי של אפריקה והוא מפורסם בזכות החופים המדהימים, מי הטורקיז והטבע האקזוטי המועשר באקלים נוח לאורך כל השנה. שני האיים העיקריים לגלישה הם לה דיג ומאהה.


הגלישה באיי סיישל התפרסמה לאחר שהאי הוצג במגזין הגלישה ב-1967 ותואר כגן עדן לגולשים. גלישה על גלים היא עוד סוג של פעילות מהנה בשמש החמה של איי סיישל, בים שהמים שלו חמים יחסית ובתפאורת טבע מדהימה.

בחורה גולשת בסיישל

זמן טוב לגלים נקיים וקטנים הוא בין נובמבר למרץ. התקופה הכי טובה לגלישה בסיישל היא מאפריל עד אוקטובר, תנאי גלישה יותר מתאימה לגולשים בינוניים עד מתקדמים. עם זאת, אתה יכול למצוא גלים לאורך כל השנה, רק שאזור הגלישה ישתנה בהתאם למועד הביקור שלך. כמה ממקומות הגלישה הטובים ביותר נמצאים באי מאהה ובלה דיג.

בגלל המדף היבשתי הארוך והרדוד שלה והחשיפה הדלה יחסית לנחשול הדרום-מערבי, איי סיישל לא נחשבת לאחד ממוקדי הגלישה הטובים ביותר. אולי לא תוכל לגלוש בסוג הגלים הרצוי לך כאן אבל בהחלט יש בו כמה פנינים נסתרות שיספקו לך את הריגוש ואת הסיפוק שאתה מחפש.


המיקום של איי סיישל מאפשר לגלוש בגלים יחסית רגועים ומהנים במים חמימים. כמו כן, המקום לא צפוף - ושם טמון היופי שבחוויה. עם זאת, בנקודות הגלישה באיי סיישל, הגלים אינם עקביים, הקיץ שטוח ונוצרות מספר צלעות רוח שיכולות להרוג סשן גלישה טוב. איי סיישל הוא מקום מומלץ ביותר לגולשים רגועים המחפשים טיול גלישה טרופי מהנה בסביבה מדהימה ונינוחה.


האזורים הטובים ביותר לגלישה באיי סיישל

הגלים הטובים ביותר באיי סיישל נמצאים באיים מאהה ולה דיג.


מקומות המוצעים לגלישה במהלך עונת המונסון הדרום מזרחית (אפריל עד אוגוסט)


האי מאהה

מאהה, הגדול והצפוף מבין איי סיישל, הוא אחד משני האיים הפופולריים ביותר לגלישה. יש בו מספר חופים המהווים נקודות גלישה נהדרות. את הגלים הכי עקביים אפשר למצוא בצד המזרחי של האי, בעוד שהצד המערבי קצת לא עקבי אבל נותן תמורה טובה יותר. אתה יכול לבחור את מקומות הגלישה האידיאליים שלך בהתאם לרמת המומחיות שלך.

לגולשים מתחילים: חוף קרנה (Carana Beach) יש בו גלים קטנים, מה שהופך אותו לקל ומהנה - אידיאלי למתחילים.

לגולשים מנוסים:

Anse Bougainville

North East Point

Anse Royale

אלו הם כמה אתרי גלישה המוצעים לגולשים מנוסים.


לכל הגולשים:

, Baie Lazare Anse Gaulett, Grand Anse ו-Anse Intendance

הם כמה חופים שמתאימים לכל הגולשים. עם זאת, לשחיינים חלשים מומלץ להישאר קרוב לחוף.

זה מקום לשחיינים חזקים ומנוסים, שכן הזרמים החזקים שם נפוצים.


האי לה דיג

שעה וחצי של הפלגה במעבורת ממאהה מגיעים לאי לה דיג כמעט כל אתרי הגלישה בלה דיג נמצאים בחלק הדרום-מזרחי של האי. נקודת הגלישה הפופולרית ביותר היא בחוף גרנד אנס (Grand Anse). יש גם הרבה אתרי גלישה בשונית החיצונית שאפשר לחקור, אבל אלה דורשים סירה כדי להגיע. יש עוד כמה חופים עם גלים טובים לגלישה; וכמה חופים רגועים, מושלמים לשנורקלינג.

לגולשים מנוסים: Anse Banane, Anse Source Argent ו-Pointe Canon.

לכל הגולשים: Grand Anse Beach, Cross Pier ו-Pointe Camille.

עוד חופים באי לה דיג: Petit Anse Beach, Anse Coco ו-Anse Patate.


מקומות גלישה בעונת המונסון הצפון-מערבית (אוקטובר עד דצמבר)


האי פרסלין

פרסלין הוא האי השני בגודלו בסיישל. במהלך עונת המונסון, לכו לחוף Anse Lazio כדי לגלוש. מלבד כמה גלים דרמטיים מהנים, הוא מציע ללא ספק את אחד החופים המרהיבים ביותר באיי סיישל. זו נקודת גלישה טובה למתחילים וגם למתחילים המנסים את כוחם בגלישה בהדרכה. הוא נגיש בקלות באוטובוס ומומלץ מאוד בתקופת המונסון הצפון-מערבי.


מקומות גלישה טובות לאורך כל השנה

אי סילואט

חוף Anse Lascars הוא די פופולרי בעולם הגלישה. עם הגלים הגדולים והמרגשים שלו שיכולים להגיע עד 2 מטר, רצוי למתחילים להימנע מגלישה כאן. בחוף זה ניתן לגלוש גם בעונות המונסון וגם ביניהן, כלומר ינואר, פברואר, מרץ וספטמבר.

רוצים להשכיר גלשן או ללמוד גלישה בסיישל?

להשכרת גלשנים או שיעורי גלישה ניתן ליצור קשר עם דומיניק במספר הזה > 248-2715122+

דומיניק מחזיק את הגלשנים במחסן ב surfer beach restaurant אבל מגיע לחופים שיש בהם גלים לפי המזג אוויר באותו יום. אנחנו גלשנו ב Baie Lazare. והוא אפילו בא לקחת אותנו עם הטנדר שלו מהמקום בו ישנו לחוף. איש ממש מקסים ומקצועי.

באי מאהה ישנו בית ספר לגלישת גלים בשם: SURF HOUSE Seychelles המציע לימודי גלישה בסיישל בעזרת צוות קטן של מדריכים מוסמכים שאוהבים לחלוק את התשוקה לגלישה. כאן ניתן להזמין שיעור גלישה אצלם.


הם מציעים שיעורים לגולשים מתחילים - ללא צורך בניסיון, הם מלמדים אותך את היסודות בזמן שאתה תופס את הגלים הראשונים שלך בתנאי גן עדן. שיעורי גלישה לילדים - נהדר עבור ילדים בני 10 ומטה, תמיכה אחד על אחד לשיעור של שעה אחת שתהיה החוויה הטובה ביותר שיש לילדים שלך באיי סיישל.
留言


bottom of page